اخطار: این ماژول ممکن است که به اشتراک گذاری را در سراسر سایت پشتیبانی نکند


شما در حال تلاش برای اضافه کردن یک مرجع به این ماژول که بر روی یک سایت دیگری در این گروه وجود دارد هستید. این ماژول مشخص نیست که به اشتراک گذاری را در سراسر سایت های چندگانه پشتیبانی کند- این به صراحت مشخص نمی شود.

اگر شما اطمینان حاصل کنید که این عمل انجام شود و یا اگر قصد شما این است که به تست توانایی خود را برای انجام این کار، پس از آن با احتیاط ادامه دهید و آگاه باشید که قابلیت های خاصی در ماژول - یا حتی تمام ماژول - ممکن است به درستی در این پیکربندی است عمل نکند.

اگر شما توسط این پیام اشتباه گرفته و یا در حال کار بر روی سایتی هستید که نمی تواند در برابر هیچ گونه ضعفی تحمل کند ، کلید لغو را کلیک کنید و با ما در تماس باشید تیم پشتیبانی دات نت نیوک.


چگونگی انجام معامله - نحوه خرید سهام

 ________________

نحوه خرید سهام

________________

سرمایه‌گذاران برای خرید سهام در بورس تهران باید به یک شرکت کارگزاری رسمی عضو بورس اوراق بهادار تهران مراجعه کنند. مهمترین وظیفه کارگزاران دریافت سفارش خرید و فروش از سرمایه‌گذاران و انجام معامله برای آنان  است. بر اساس مقررات، انجام معامله سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس در خارج از سیستم معاملات بورس ممنوع است. بنابراین در حال حاضر در بورس اوراق بهادار تهران مسیر اصلی سرمایه‌گذاری از طریق کارگزاران است.

روشهای ارتباط سرمایه‌گذاران با شرکتهای کارگزاری بر حسب موقعیت آنها عبارتند از:

- مراجعه حضوری به دفاتر شرکتهای کارگزاری و یا شعبه های آنها در نقاط مختلف کشور

- مراجعه به سایت شرکت کارگزاری

- سیستم پیام کوتاه شرکتهای کارگزاری

در این قسمت نحوه خرید سهام با توجه به روش مراجعه حضوری شرح داده می­شود. سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند از روش اینترنتی یا از طریق ارسال پیام کوتاه در بورس سرمایه‌گذاری نمایند می­توانند به سایت اینترنتی شرکت‌های کارگزاری مراجعه کنند.

چگونگی خرید سهام

همه کارگزاران موظف به انجام وظایف خود در چارچوب قوانین و مقررات موجود هستند و سرمایه‌گذار می‌تواند برای خرید اوراق بهادار کارگزار خود را با توجه به معیارهایی از قبیل انجام به موقع سفارش، دادوستد سهام با مناسب‌ترین قیمت و ارائه خدمات جانبي کارگزار انتخاب کند. سرمایه‌گذاران در شرکت‌های کارگزاری باید اقدامات زیر را انجام دهند:

افتتاح حساب يا دريافت كد معاملاتي

از آن‌جا که دادوستد اوراق بهادار با استفاده از سامانه معاملات الکترونیکی انجام مي‌شود، لازم است همه خریداران و فروشند‌گان دارای کد منحصر به خود باشند تا کارگزار بتواند براساس آن به خرید و فروش اوراق بهادار بپردازد. بنابراین هر سرمایه‌گذاری باید یک بار اقدام به دریافت کد سهامداری نماید. کد معاملاتی، شناسه‌ای 8 کاراکتری است که براساس مشخصات و اطلاعات فردی سرمایه‌گذار – از جمله کد ملی وی – و به صورت ترکیبی از حرف و عدد تعیین می‌شود. این کد در واقع از سه حرف اول نام خانوادگی و یک عددی تصادفی پنج رقمی، تشکیل شده است. کد معاملاتی سرمایه‌گذار منحصر به فرد است و هر سرمایه‌گذار یک کد معاملاتی دارد. دريافت كد معاملاتي از طريق كارگزار و با ارائه مدارك شناسايي(كپي شناسنامه و شماره ملي) امکان پذیر است. آن چنانکه اشاره شد دریافت کد سهامداری یکبار بصورت رایگان و حداکثر 48 ساعت توسط کارگزار صورت می گیرد.

واریز وجه به حساب کارگزار

پس از آنکه کارگزار برای سرمایه‌گذار کد سهامداری ایجاد کرد سرمایه‌گذار باید وجهی را که تمایل به سرمایه‌گذاری دارد به حساب بانکی شرکت کارگزاری واریز کند.

 

برای آشنایی با نحوه تکمیل فرم های مربوطه و اطلاعات بیشتر فایل PDF را دریافت و مطالعه نمایید.

 

 

 

دريافت فايل PDF

____________________

بازگشت به صفحه اصلي

 

 

شما مجاز به مشاهده مشروح این خبر نمی باشید. شما می بایست ابتدا عضو سایت شوید.

نویسنده: آمو زش        تاریخ ارسال: 1388/11/21        

بازگشت
خطایی رخ داده است. Error: Unable to load the Article Details page.